Поврзете се со нас

Македонија

Вардар договори засилување од Слован Братислава

Објавено

на

Вардар продолжува да составува што е можно подобар тим за вториот дел од оваа сезона во која главна цел е да се обезбеди пласман во првата македонска лига.

Скопскиот состав откако ги обезбеди Дејан Цветаноски, Дарко Размоски и Роберт Митев денеска се пофали со ангажман на 20-годишниот Мартин Радуловиќ -Величковиќ кој во Вардар доаѓа од редовите на Слован Братислава.

Радуловиќ -Величковиќ е актуелен член на младата репрезентација на Македонија, играч кој потекнува од школата на Вардар и треба да биде одлично засилување за тимот предводен од Бобан Грнчаров.

Мартин веќе играше за најтрофејниот македонски клуб и тоа во сезоната 2020/21 кога забележа 25 прволигашки настап.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни