Поврзете се со нас

Македонија

Вардар доби нова шампионска инсталација во Келн

Објавено

на

Најдобриот македонски ракометен состав, Вардар доби нова стаклена шампионска инсталација во Келн, а причината за тоа е едноставна, освоената титула во Лигата на шампионите.

Имено сите екипи добиваат ваков трофеј откако се игра овој систем на фајналфор турнир во Келн, па со оглед на тоа што „црвено-црните“ беа европски прваци во 2017 и во 2019 добија две вакви инсталации. На истата ги пишува резултатите од полфуналето и финалето или во случајот (за минатата кампања) тоа се победите над Барселона и Веспрем.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни