ВАР поништи спектакуларен гол од половина терен (Видео)

gol-od-pola-teren

Вечерашниот меч во првата холандска лига меѓу Емен и ПСВ Ајндховен заврши без победник 1-1, но воедно имаше и една ситуација за која целиот свет зборува.

Во првиот дел домашниот фудбалер Глен Бијл даде фанастичен погодок од половина радост, но погодокот на кариерата му го поништи ВАР технологијата поради прекршокот кој го направи над Бергвајн.

Facebook Коментари