Поврзете се со нас

Македонија

Вандерсон да Силва е новата „13-ка“ на Шкендија

Објавено

на

blank

Македонскиот прволигаш Шкендија го промовираше третото засилување во овој преоден рок, бразилското крило Игор Вандерсон да Силва.

Вандерсон да Силва го прифати повикот на „црвено-црните“ и потпиша едно ипол годишен договор со актулениот лидер во домашниот шампионат. Ова за Игор ќе биде трето искуство во Европа, претходно има настапува за Бурсаспор и Газиантеп во Турција.

Во новата средина тој ќе го носи дресот со бројот 13. Пред него Шкендија се засили со голманот Ферат Рамадани и напаѓачот Рубин Хебајт.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни