Поврзете се со нас

Шпанија

Ван Перси се огласи откако Пике го пронајде неговиот двојник во Барселона: Среќно во новата сезона сине…. (Фото)

Објавено

на

Последната објава која ја имаше Барселона за Рики Пуч доби милионски споделувања на социјалните мрежи, а причина за тоа е неверојатната сличност која се прикажува на сликата со еден легендарен напаѓач од Холандија.

Жерард Пике беше првиот кој забележа дека Рики неверојатно потсетува на Робин Ван Перси и тоа беше добра причина да има безброј споредби на Твитер, па со оглед на тоа што фотографијата стана вирална, со коментар се јави и најповиканиот.

Поранешниот напаѓач на Арсенал и Манчестер Јунајтед ги прифати сите споредби со младиот фудбалер на Барселона и ја зачини фотографијата со комичен коментар.

– Со среќа во новата сезона сине….

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни