Поврзете се со нас

Англија

Ван Дајк тврди дека Ливерпул бил оштетен и против Брајтон, Клоп нагласи: Престар сум за овие работи (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/LFC

Ливерпул направи пресврт на „Амекс“ против Брајтон и поведе со резултат 1:2, а потоа пропушти и огромна шанса преку Гравенберх за два гола предност, која сигурно ќе беше и дефинитивна за победа.

НАместо триумф, Ливерпул на крајот се бранеше и Брајтон беше поконкретен откако израмни на 2:2, па тоа ги натера новинарите да се навратат на моментот пред крајот на првиот дел, кога Паскал Грос го собори Собослаи за пеналот.

Ван Дајк јавно се пожали и посочи дека не може да сфати зошто дефанзивецот на Брајтон не добил директен црвен картон, додека Клоп беше доста порезервиран и побара мислење од новинарите.

– Да бидам искрен, не размислува за црвен картон кога добивме пенал. Сепак, сега слушам дека тоа било чиста шанса за гол и во такви ситуации следува и исклучување. Нека дигне рака кој мисли дека тоа беше чиста шанса за гол…….

– Гледам доволно подигнати раце, но што можам да кажам за тоа……. Престар сум за да коментирам вакви работи, нема ништо да промениме ако се жалиме, – изјави Клоп.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни