Поврзете се со нас

Англија

Ван Дајк: Свесен сум дека не бев на потребното ниво

Објавено

на

Вирџил ван Дајк смета дека најтешкиот период во кариерата е зад него и повторно настапува во посакуваната форма.

Во своето последно интервју, стоперот на Ливерпул истакнал дека е свесен за тоа што се случувало минатата сезона, но тоа е веќе минато.

– Минатата сезона имав падови, но и некои добри натпревари, самокритичен сум и тоа ќе остане така.

– Сега се чувствувам добро физички и психолошки, а најважно ми е што мислат соиграчите и менаџерот, се друго е бучава која не стигнува до мене.

– Знам дека минатата сезона не бев на потребното ниво, она што ми е приоритет е да бидам столб на екипата во континуитет, како фудбалер, но и како капитен, – рекол Ван Дајк.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни