Поврзете се со нас

Англија

Ван Дајк кон судијата: Да не си пијан? (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/CBSSportsGolazo

Ливерпул и Арсенал одиграа интересно, динамично дерби кое заврши со поделба на бодовите.

Двете екипи се обидуваа да победат и му нанесат удар на противникот во трката за пехарот, ама на крајот мораа да се задоволат со резултат 1-1.

Покрај квалитетниот фудбал, имаше и некои ситуации за дискусија, тука е повредата на Цимикас по дуелот со Сака при кој настрада и менаџерот Клоп, но камерите забележаа и еден потег на дефанзивецот Ван Дајк.

Тој не беше задоволен од судијата Крис Кавана, па во еден момент го праша дали е пијан или дали пиел.

Van Dijk asks the ref if he has been drinking vs Arsenal (53’)
byu/notknown286337 insoccer

Холанѓанецот не беше санкциониран за овој гест и зборови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни