Вакво нешто не очекуваше: Педро во налет беше нокаутиран од голманот на ПАОК (Видео)

Pedro

Составот на Челси победнички го заврши гостувањето во Солун кај ПАОК во рамките на Лига Европа. Паок проба да возврати, но сепак немаше доволно сили за да се спротистави на тимот на Сари.

Но, еден момент дефинитивно ќе го памети еден фудбалер од редовите на Челси. Се работи за напачот Педро кој во налет на топката се судри со голманот на Паок.

Ударот на двајцата значеше и влез на медицинската екипат за да интервенира врз Педро. За среќа, информацијата која стигна од таборот на ,,сините”, кажува дека не се работи за сериозна повреда на напаѓачот на Челси.

 

Facebook Коментари