Поврзете се со нас

Евролига

Вакви „бунари“ одамна немаме видено: Центар на Бешикташ се посрамоти од „пенал линија“(ВИДЕО)

Објавено

на

Бешикташ доживеа пораз од Хувентуд од 85:81 во Еврокупот, дуел кој можеби ќе завршеше поинаку ако домашниот играч Анхел Делгадо беше далеку подобар од линијата за слободни фрлања.

Центарот шутира катастрофално од ова место и од 33 „пенали“ во досегашниот тек на сезоната има погодено само 14, поточно шутира само со 42,4 проценти.

На пресметката со Хувентуд имаше нула од четири со тоа што две слободни во низа беа катастрофални, не успеа да ја погоди, допре мрежичката.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни