Поврзете се со нас

Германија

Ваков корнер досега немаме видено: Со чудна стратегија се обидоа да го збунат противникот, коментаторот се скина од смеење (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Во денешниот фудбал имаме се повеќе ситуации во кои ривалите се обидуваат да се надмудруваат едни со други со поинакви тактики особено при прекини, слободни удари, па и пенали.

Гледаме „крокодил тактика“, двојни живи ѕидови, играчи кои стојат крај стативите како директна помош за голланите при слободни удари… меѓутоа секогаш има нешто што ќе ве изненади, па така на средбата меѓу Карлсруе и Регенсбург во втората лига на Германија.

Средбата заврши без победник и без голови, ама донесе една чудна корнер ситуација, стратегија на домашниот тим која не донесе резултат, ама затоа истата го изнасмеа коментаторот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни