Поврзете се со нас

Свет

Ваков кикс одамна немаме видено: Голман ја помеша топката со пеналтикот, па прими евтин гол (ВИДЕО)

Објавено

на

Грешките се составен дел од фудбалот, но понекогаш се случуваат неверојатни грешки за кои едноставно нема оправдување особено ако се работи за професионалец кој игра во најсилната домашна конкуренција.

Токму во првата лига на Шведска се случи еден кикс кој одамна го немавме видено за терените, а за истиот се погрижи голманот на Хамарби, Оливер Довин. Довин буквално му подари гол на противникот и тоа откако се „исклучи“ во петтата минута, па топката ја помеша со пенал-точката по што Бени Траоре ја затресе мрежата на гостите.

По ова Хамарби се распадна, Хакен преку Траоре даде уште два гола во првиот дел и дојде до 3-0 за да во второто полувреме Текие даде почесе погодок за гостите за конечни 3-1.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни