Поврзете се со нас

Италија

Вајндалдум ги испровоцира фановите на Рома со пост на Инстаграм (Фото)

Објавено

на

Рома го загуби градското дерби и уште еднаш ги разочара фановите во битката со најголемиот ривал Лацио, а тие очекувано критикуваат голем дел од ѕвездите на екипата за настапот на „Олимпико“.

Меѓу оние кои добија сериозни забелешки е и Жоржинио Вајналдум, кој настапува како позајмен играч од ПСЖ и почна да добива минутажа по долгата пауза поради повреда.

Холандскиот репрезентативец дополнително ги испровоцира фановите на Рома, бидејќи ден по болниот пораз, на Инстаграм објави фотографија на која е насмеан и расположен.

– Прекрасно е да се вратиш во националнио тим, – напишал Вајналдум покрај фотографијата направена при неговото приклучување во репрезентацијата, а тоа предизвикало лавина од коментари од незадоволните навививачи на Рома, кои нема така брзо да го заборават поразот од Лацио.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни