Поврзете се со нас

Италија

Вајналдум пристигнува во Рим, Мурињо инсистира и на фудбалер на Јунајтед

Објавено

на

Жозе Мурињо полека ги склопува коцките за тимот на Рома во новата сезона, а денеска е ставена точка на преговорите со ПСЖ за Џорџинио Вајналдум.

Холандскиот фудбалер денеска ќе пристигне во Рим, а утре ќе ги мине лекарските прегледи и ќе биде промовиран како нов член на „волчицата“.

Вајналдум во првата сезона ќе настапува како позајмен играч, а Рома ќе има можност да го откупи неговиот договор за 8 милиони евра.

Мурињо инсистира и на нов дефанзивец, а во прв план му е Ерик Баји од Манчестер Јунајтед.

Рома сака да го добие Баји по истата формула, со надеж дека следната сезона ќе го откупи и неговиот договор за слична сума.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни