Поврзете се со нас

Свет

Вајли двоцифрен, Бетис ги испоти „кралевите“ од Мадрид (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Бетис за која настапува нашиот репрезентативец, Џејкоб Вајли му пружи силен отпор на Реал Мадрид на денешниот првенствен меч во АЦБ лигата.

„Кралевите“ се изборија за триумф од 71-69 со тоа што мора да се нагласи дека домаќините го имаа последниот напад(и) и лесно можеа и да се израдуваат на триумф ако подобро ги завршеа акциите.

Вајли за 20 минути на паркетот имаше 10 поени, 3 скока и 1 асисенција, најпрецизен беше Браун со 14 кошеви.

Кај победникот се истакна Јабусел со 16 кошеви.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни