Поврзете се со нас

Македонија

Ужасна трагедија: Почина млад ракометар на Аеродром!

Објавено

на

Трагична вест ни доаѓа од ракометниот тим Аеродром, а истата се однесува на ненадејната смрт на нивниот член Андреј Петрески.

Талентираниот Андреј починал во неговиот дом и со тоа го зави во црно неговото семејство, македонската јавност и македонскиот ракомет.

Популарниот Штурче кој играше на позицијата лево крило имаше само 19 години, целата своја досегашна кариера ја мина во Аеродром, а дека се рабошете за играч со потенцијал најдобро говори тоа што се наоѓаше на поширокиот список на кадетската репрезентација на Македонија.

Погребот ќе биде на гробиштата во Камник, а претходно неговото семејство, пријатели, познаници ќе можат да се „поздрават“ со него (12:30 часот) во капелата на гробиштата во Бутел.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни