Поврзете се со нас

Македонија

Утре ќе се бори за трофејот: МЗТ си поигра со Борац Бања Лука

Објавено

на

Кошаркарите на МЗТ Скопје ќе играат во финалето на „Земун Купот” што се одржува во Белград.

Избраниците на Александар Петровиќ во денешното полуфинале го преслушаа тимот на Борац Бања Лука со 86-66. „Сино-белите“ беа многу подобар ривал, добија три од четирите четвртини и сосема заслужено утре ќе се соочи со Младост Земун во битката за трофејот на овој турнир.

Најефикасен играч беше Самет Јигитоглу со 17 поени, Мајк Кафи додека 13 поени, додека Страхиња Миќовиќ и Еван Максвел искомбинираа 21 кош.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни