Поврзете се со нас

НБА

Успесите и емоциите на легендата на Чикаго: Кариерата на Џордан низ фотографии

Објавено

на

Минатиов викенд се емитуваа последните две епизоди од документарецот „Последниот танц“ во кој главна фигура беше Мајкл Џордан и секако неговите соиграчи од шампионската генерација на Чикаго Булс.

Многу позитивни коментари има за документарецот кој направи вистински „бум“, па додека се уште се споделуваат импресиите, впечатоците „The Score“ направи една кратка компилација со фотографии од кариерата на Џордан.

Michael Jordan's career in images is unbelievable 🐐 🏆 🔥

Michael Jordan's career in images. Unbelievable. 🐐 🏆 🔥

Gepostet von theScore am Dienstag, 19. Mai 2020

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни