Усик го раздрма Фјури со спектакуларни удари и стана неприкосновен светски шампион! (Видео)

Боксерскиот блокбастер во Ријад ги задоволи сите големи фанови на боречките вештини, бидејќи Александер Усик и Тајсон Фјури режираа вистински спектакл во 12-те рунди кои ги издржаа во рингот. Борбата во која во игра беа сите четири појаси во тешка категорија значеше дека ќе добиеме прв неприкосновен светски шампион после 24 години, а на крајот … Продолжи со читање Усик го раздрма Фјури со спектакуларни удари и стана неприкосновен светски шампион! (Видео)