Поврзете се со нас

Македонија

Уште едно засилување за шампионот: Дефанзивецот Илиевски потпиша за Струга

Објавено

на

Составот на Струга Трим Љум продолжува да го формира тимот за натпреварувачката 2024/2025, а најново засилување за актуелниот првак е дефензиевцот Бојан Илиевски.

Илиевски од 2023 година го носеше дресот на Македонија Ѓорче Петров, додека претходно беше дел и од екипите на Работнички и Пелистер.

Бојан може да покрие повеќе позиции во одбраната и дефинитивно ќе биде од голема помош за тренерот Османи.

Инаку Струга претходно ги освежи своите редови со Стефан Јевтоски, Филип Дујмовиќ и Масаки Такахара.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни