Поврзете се со нас

Италија

Уште едно заминување од Барселона, дефанзивец на тимот се сели во Серија А

Објавено

на

blank

Роналд Куман продолжува да се ослободува од фудбалерите на Барселона за кои смета дека не му се потребни, па откако го испрати Видал во Италија, тоа ќе го стори со уште еден свој играч.

Станува збор за левиот бек, Жуниор Фирпо кој не се снајде најдобро на „Камп Ноу“ по неговиот трансфер во 2019 година од бетис.

Фирпо собра само 23 натпревари во дресот на каталонскиот клуб и сега ќе му биде дозволено да си оди од клубот.

За 24 годишниот лев бек интерес имаше од Јувентус и Интер, но тој кариерата веројатно ќе ја продолжи во редовите на Аталанта.

„Тутомеркато“ прнеесува дека агентите на играчот пристигнале во Бергамо каде треба да го дефинираат трансферот.

Аталанта нема да му ја дава платата која тој ја заработува во Барселона и која изнесува 1.7 милиони евра по сезона, туку ќе му дава по 1.2 милиони евра по сезона, нешто што самиот играч го прифатил.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни