Уште едно признание за „црвено-црните“: Борозан го има најатрактивниот гол во Сеха лигата (Видео)

vuko

Во текот на вчерашниот ден голманот на Вардар, Даниел Ѓорѓески доби признание од СЕХА лигата, поточно од фановите кои ја избраа неговата одбрана за најдобра за шестата рунда во ова натпреварување.

Денеска пак дојде призниание и за бекот Вуко Борозан кој ги победи Пешевски, Малуш, Игропуло и Сршен и дојде до најдобриот погодок на рундата.

Facebook Коментари