Поврзете се со нас

Балкан

Уште едно големо име оди го пензија: Бонучи става крај на играчката кариера

Објавено

на

foto: x.com/Fenerbahce

Легендарниот италијански дефанзивец, Леонардо Бонучи одлучил да и стави крај на својата играчка кариера.

Бонучи кој има 37 години смета дека ова е вистинско време да ги закачи копачките на клин, односно да се збогува со фудбалот како член на Фенербахче.

-Беше задоволство да се биде дел од ова прекрасно семејство. Секогаш се обидував да го дадам најдоброто од мене, на теренот и надвор од него, -порачал Бонучи кој се надева дека со Фенер ќе се радува на пехар по денешното последното коло во Турција, ама тоа ќе биде тешка задача затоа што Галатасарај има се во свои раце, па и бод против Коњаспор ќе биде доволен да се потврди првата позиција на табелата.

Standings provided by Sofascore

Леонардо најдобрите години ги мина во дресот на Јувентус, а низ кариерата имаше можност да игра и за Интер, Милан, Бари, Унион Берлин…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни