Поврзете се со нас

Италија

Уште еднаш покажа колку е нетрпелив и непресметлив: Гатузо урлал врз државни инспектори кои…

Објавено

на

Контроверзниот тренер на Наполи, Џенаро Гатузо уште еднаш го покажал својот пргав темперамент.

Стратегот на наполитанците на еден од последните индивидуални тренинзи на клубот збеснал кога во посета им дошле државни инспектори за да проверат дали од клубот се придржуваат до нормите пропишани од владата.

Гатузо се налутил затоа што токму Наполи бил избран да биде проверен дали ги почитува мерките и препораките и жестоко им се обратил на инсепкторите со ставот дека клубот секогаш ги почитува правилата, какви ид а се тие.

– Што барате тука, ние немаме ништо да криеме, примерни сме и педантни, -им кажал стратегот на државните инспектори.

Инаку минатата недела клубовите почнаа со индивидуални тренинзи, а веќе од утре ќе им биде дозволено и групно тренирање во пресрет на враќањето на првенството кое ќе започне кон средината на јуни.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни