Поврзете се со нас

Лига Европа

Уште една мајсторија: Акробатски погодок на Деле Али (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Вечерва се игра еден меч од 1/16 финалето на Лига Европа и тоа во Лондон меѓу Тотенхем и Волфсбергер каде премиерлигашот со супер атрактивен погодок го отвори резултатот.

Се играше 11 минута кога Деле Али со „ножички“ од околу 11-12 метри ја затрсе мрежата на гостите од Австрија. Ова е уште еден брилијанте погодок во Европа по оној вчера на Оливие Жиру против Атлетико Мадрид.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни