Поврзете се со нас

НБА

Уште една магија од „кујната“ на Дончиќ: Лука со луда асистенција ја запали публиката во Далас (ВИДЕО)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/dallasmavs

Лука Дончиќ имаше уште едно страшно издание во дресот на Далас Маверикс, но овојпат истото не се покажа како доволно за славје во пресметката со Кливленд Кавалирс.

Кавси ја однесоа победата со резултат 113:110, но потегот на мечот дефинитивно беше дело на Словенецот кој во првото полувреме имаше една магична, луда асистенција до Сет Кари за ерупција на публиката во Тексас.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни