Поврзете се со нас

Европски купови

Уште една магија на Србинот: Теодосиќ со брилијантна асистенција преку целиот терен го воодушеви кошаркарскиот свет (ВИДЕО)

Објавено

на

Српскиот плејмејкер, Милош Теодосиќ блескаше во победата на Виртус Болоња над Локомотив Кубан во Еврокупот, победа со која италијанскиот претставник обезбеди место во Топ 16 фазата на ова натпреварување.

Плејмејкерот уфрли рекордни за него 29 поени во ова натпреварување, плус 1 скок и 5 асистенции. Воедно Милош го имаше и потегот на мечот, во негов стил со маестрална асистенција преку целиот терен до Гамбл на кого му беше лесно да го награди колегата за генијалното додавање.

Погледнете ја оваа мајсторија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни