Поврзете се со нас

Репрезентација

Уште еден проблем за кошаркарите: Селекторот Бајиќ позитивен на Ковид-19

Објавено

на

Македонската сениорска кошаркарска репрезентација во наредниве денови треба да одигра два натпревари против Грузија во квалификациите за Светското првенство, натпревари кои ги дочекуваме со многу проблеми.

Поради различни причини во селекцијата ќе нема неколку важни играчи за да сега останеме и без селекторот Драган Бајиќ за дуелот во Тбилиси. Бајиќ имал позитивен тест на КОВИД-19 и ќе остане во Скопје со тоа што ниезвесно е дали ќе може да се на најде крај аут линија за средбата која на 27 февруари e закажана во СЦ „Јане Сандански“.

Нашата репрезентација по две кола е на последното место во групата Г во која водечка е Шпанија пред Грузија и Украина.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни