Поврзете се со нас

Репрезентација

Уште еден проблем: Милевски остана и без Етеми за дуелите со Украина и Англија

Објавено

на

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација ја очекуваат два дуели против Украина и Англија во квалификациите за Европското првенство во 2024 година, дуели пред кои селекторот Благоја Милевски доби уште една лоша вест.

Поради различни причини за натпреварите во Скопје и Манчестер отпаднаа Дарко Чурлинов и Бојан Миовски, листа на која сега е и Валон Етеми.

Членот на турски Истанбулспор е повреден и не е во можност да му се стави на располагање на селекторот Милевски што секако е нов удар кога е во прашање офанзивната линија.

Останува да се види дали ќе биде повикан некој нов играч на неговото место.

Средбите со Украина и Англија се закажани за 16 и 19 јуни на Националната арена „Тодор Проески“, односно „Олд Трафорд“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни