Уште еден одличен гол на талентираниот Секулов: Го измести противникот и го испрати на тревата, па лесно реализираше (Видео)

nikola sekulov

Македонскиот фудбалски бисер, Никола Секулов постигна уште еден прекрасен гол за Јувентус и тоа на пресметката против Сервет во рамките на Женева Куп.

Нашиот талентиран фудбалер прими топка на 20 метри, па со една едноставна финта го измести противникот и го испрати на тревата по што следуваше рутинска реализирација и славје. Оваа средба „старата дама“ ја доби со 4-3.

Facebook Коментари