Поврзете се со нас

Свет

Уште еден Македонец во 23-кратниот унгарски шампион: Миовски доби сонародник во МТК Будимпешта (ВИДЕО))

Објавено

на

blank

Бојан Миовски минатата година направи трансфер од Ренова во МТК Будимпешта, клуб во кој одлучно се снајде и веќе е стандарден првотимец.

Сега нашиот напаѓач добива македонско друштво во оваа средина и тоа во името на талентираниот Христијан Георгиевски. Георгиевски кој има 17 години се договорил до 23-кратниот унгарски шампион и во иднина ќе настапува за оваа екипа со тоа што прво ќе игра во младинскиот состав, поточно можноста за настап во првиот тим ќе ја има од април кога ќе наполни 18 години.

Христијан игра во средината на теренот, а во новата средина доаѓа од Работнички.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни