Поврзете се со нас

Светски првенства

Урнебесно: Саудиjците го бараа Меси во џебот на новинар (ВИДЕО)

Објавено

на

Саудиска Арабија направи вистинска сензација со триумфот над Аргентина, победа која донесе голема среќа, задоволство кај сите нивни фанови, сонародници.

Тие на сите начини ја прославуваа победата, па дури тргнаа и да го тролаат Лионел Меси. Вистински хит е видеото во кое Саудиjците прекинуваат еден новинар и го бараат Меси во неговиот џеб.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни