Поврзете се со нас

Свет

Урнебесен коментар на повремен аргентински репрезентативец: Ако Меси дојде, ќе му ги бакнувам стапалата

Објавено

на

blank

Иднината на Лионел Меси се уште не е позната и аргентинскиот фудбалер останува да се поврзува со многу тимови ширум светот.

Според букмејкерите најголеми фаворити за негов ангажман остануваат ПСЖ и Манчестер Сити, но може да се случи тој кариерата да ја продолжи и преку барата, во САД.

Ваквите шпекулации натераа еден фудбалер кој игра во тимот на Далас да даде урнебесен коментар за можното доаѓање на Меси во МЛС Лигата.

Имено, сонародникот на Лео Меси и поранешен репрезентативец на Аргентина, Франко Хара порача дека доколку фудбалерот на Барселона пристигне во САД тој ќе му ги бакнува стапалата.

– Ако Меси дојде во МЛС лигата ќе му ги бакнувам стапалата. Би не уништувал, -изјави Хара,а неговата урнебесна изјава брзо стана хит во САД, но и во целиот свет.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни