Уникатна свадба на кинески фан на Милан (Фото)

milan-kina

Фудбалските навивачи знаат да го потенцираат омилениот клуб во секоја прилика, но еден кинески фан на Милан импресионираше со посветеноста кон „росонерите“.

Овие фотографии откриваат само дел од атмосферата на свадбата која била одржана во кинескиот град Тианџин.

milan-kina1

Milan-Kina3

milan-kina2

Facebook Коментари