Поврзете се со нас

Англија

Ултра модерната технологија дојде до израз: Баерн му приреди голема чест на Мане на „Алијанц арена“ (Фото)

Објавено

на

Foto:twitter.com/FCBayern

Садио Мане вчера имаше своја промоција во Минхен и стави потпис на тригодишен договор со Баерн, клуб кој Сенегалецот самостојно го ставил пред сите останати со оглед понудите кои ги имал на маса.

Досегашната ѕвезда на Ливерпул стави крај на една незаборавна етапа на „Енфилд Роуд“ и затвори поглавје во кое доживеа многу убави нешта, но на 30-годишна возраст се одлучи дека е време за нов предизвик.

Баерн доби суперзасилување за сума која треба да достигне 40 милиони евра, а дека воодушевувањето во клубот е огромно од засилувањето од Ливерпул доказ е и честа која беше направена во чест на Садио.

Ултра модерната „Алијанц арена“ ги менува боите за специјални настани, па таков беше оној вчера за Мане.

Стадионот на Баерн Минхен вчера беше обоен во црвено, а во чест на Садио, неговото име беше испишано со бели букви и моќната слика беше проследена од самиот клуб.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни