Поврзете се со нас

Свет

Угарте испрати непристојна провокација до Де Паул, Меси излезе со коментар за потегот (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/CONMEBOL

Победата на Уругвај над Аргентина на гостински терен не помина без тензија на теренот и инциденти во кои учествуваа фудбалерите на двете репрезентации.

Ситуацијата беше жешка уште во првото полувреме, кога Мануел Угарте влезе во дуел со Родриго Де Паул, а нивните соиграчи мораа да спречуваат поголем инцидент.

Угарте испрати сериозна вербална провокација до Де Паул, гестикулирајќи му на непристоен начин во однос на неговата „конекција“ со Лео Меси.

По натпреварот кој заврши со пораз на светскиот првак, Меси бил прашан од новинарите за коментар околу потегот на Угарте.

– Можеби е подобро да не кажам што мислам, но сметам дека младиве фудбалери треба да научат да ги почитуваат постарите, – рекол лидерот на „гаучосите“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни