Поврзете се со нас

Боречки спортови

УФЦ фурија: Жаирзињо го откажа Даукаус за 23 секунди и постави рекорд (Видео)

Објавено

на

Фото: twitter.com/ufc

Викенд случувањата во УФЦ требаше да бидат во знакот на главната борба, битката во полутешка категорија меѓу Блаховиц и Анкалаев, но епилогот ги разочара фановите на ММА.

Судиите одлучија дека борбата ќе заврши без победник, односно со нерешен резултат, па и двајцата борци останаа без посакуваниот појас.

Затоа шоуто го украде Жаирзињо Розенструик, кој имаше фуриозен настап во дуелот со Крис Даукаус.

Жаирзињо го натепа противникот во првите дваесетина секунди, по што судијата реши да ја прекине борбата која имаше јасен победник.

Розенструик стана првиот УФЦ борец кој три пати победил противник за помалку од 30 секунди, а тоа му успеа и на дуелите со Краудер и Арловски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни