Поврзете се со нас

Европски првенства

УЕФА објави тренинг на македонската репрезентација: Вака изгледа трка со конуси (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонската репрезентација од 15 часот го игра вториот натпревар на Европското првенство и тоа против Украина во Букурешт.

Оваа средба може да даде многу одговори за пласманот во нашата група и поради тоа истиот е исклучително важен за двете селекции. Во пресрет на тие возбудувања од УЕФА споделија видео со тренинг на нашата репрезентација во која играчите одбработуваа специфична вежна со конуси во рацете.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни