Поврзете се со нас

Свет

УЕФА не дозволи минута молк, судијата Качевски означи старт, репрезентативците на Полска и Израел го испочитуваа договореното (ВИДЕО)

Објавено

на

Младите селекции на Полска и Израел од 21 година се сретнаа во квалифиакциите за Европското првенство и тоа во средба на која домаќините славеа со 2-1.

Меѓутоа резултатот падна во втор план и тоа поради чудната ситуација пред самиот старт на мечот на кој главен беше нашиот судија Јован Качевски.

Имено УЕФА го одби предлогот за минута молк во чест на жртвите на Израел, па Полјаците и Израелците го „изиграа системот“ и се договорија тоа да го направат откако нашиот Качевски означи старт на натпреварот.

Никој не мрдаше, поточно неизбежно се чекаше фудбалерите да го завршат започнатото па да продолжи играта.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни