Поврзете се со нас

Лига на шампиони

УЕФА го објави распоредот за ЛШ: Нокаут фазата се отвара во Париз и Милано

Објавено

на

Европската фудбалска федерација (УЕФА) го објави распоредот за осминафиналната рунда во Лигата на шампионите.

Оваа фаза се игра во февруари и март, а истата ќе биде отворена со пресметките во Франција и Италија меѓу ПСЖ и Баерн Минхен, односно Милан и Тотенхем. Тие се закажани за 14 февруари, додека ден подоцна ќе играат Борусија Дортмунд-Челси и Бриж-Бенфика.

14 ФЕВРУАРИ/8 МАРТ

ПСЖ – Баерн

Милан – Тотенхем

15 ФЕВРУАРИ/7 МАРТ

Бриж – Бенфика

Борусија Дортмунд – Челси

21 ФЕВРУАРИ/15 МАРТ

Ливерпул – Реал Мадрид

Ајнтрахт Франкфурт – Наполи

22 ФЕВРУАРИ/14 МАРТ

РБ Лајпциг – Манчестер сити

Интер – Порто

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни