Поврзете се со нас

Англија

Учтивиот Сон покажа посебна внимателност и кон микрофонот, Фердинанд остана без текст: Какво момче…. (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/SpursOfficial

Хеунг Мин Сон неколку сезони уживаше во неверојатната соработка со Хари Кејн и заедно со Англичанецот го сочинуваат најубиствениот тандем во Премиер лигата, но Кореецот покажа дека знае да се снајде на теренот и без него.

Кејн направи голем трансфер во Баерн Минхен и Сон сега е лидер во нападот на Тотенхем, тим кој бележи сензационален старт на сезоната, кој овозможува „петлите“ да бидат на првото место заедно со Арсенал.

Тотенхем вчера го победи Лутон и со десет играчи на теренот, а Сон како најголема ѕвезда бил задолжен да дава неколку интервјуа за телевизиските куќи.

Во разговорот со „ТНТ Спортс“, друштво му правеле Рио Фердинанд и Питер Крауч, но откако го завршил пријатниот разговор, воодушевил
со потегот кој го имал со микрофонот.

Учтивиот Кореец покажал посебна внимателност додека го спуштал микрофонот на масата, па со однесувањето кое не прилега за голема фудбалска ѕвезда го воодушеви и Рио.

– Какво момче…….

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни