Поврзете се со нас

Англија

Учителот ја доби битката со ученикот: Гвардиола му го зададе првиот удар на Артета (ВИДЕО)

Објавено

на

Манчестер Сити славеше над Арсенал со 1-0 и со тоа го продолжува својот пат во англискиот ФА Куп.

„Граѓаните“ беа за нијанса подобри од „топчиите“, а голот кој направи разлика беше дело на дефанзивецот Аке во второто  полувреме. Со ова беше комплетирана првата сезонска битка меѓу Сити и Арсенал, два тима кои допрва (двапати) треба да се надигруваат во Премиер лигата каде засега подобро на табелата стои составот од северен Лондон.

Меѓутоа до следната борба ќе стои дека учителот го надмудрил ученикот, односно Пеп Гвардиола бил подобар од Микел Артета. „Бличер Рипорт“ низ една анимирана, кратка верзија ја опишаа првата пресметка, па еве каков е финалниот производ, резултат.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни