Поврзете се со нас

Англија

Убав гест на Италијанецот: Де Ѕерби побара аплаузи и овации за Мек Алистер (ВИДЕО)

Објавено

на

Брајтон и Ливерпул одиграа интересен меч кој донесе четири гола по два во двете мрежи за конечни 2-2 и по еден бод за двата состави.

Ова можеби е и најреален резултат за случувањата на „Амекс“ со оглед на тоа што како домаќините така и гостите си имаа свои минути, иницијатива која вроди со плод. По крајот на дуелот предводникот на Брајтон, Роберто Де Ѕерби имаше еден убав гест и побара поголема поддршка и овации за Алексис Мек Алистер кој до месец јуни беше член на овој тим.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни