Поврзете се со нас

Европски првенства

Турски коментатор „експлодираше“ по мајсторијата на Ѓулер (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: x.com/marca

Репрезентацијата на Турција ја потврди фаворитската улога и славеше над дебитантот Грузија со 3-1 во првата средба од денешната програма на Европското првенство.

Ова беше дуел одбележан од атрактивни голови, а еден од нив беше дело на талентираниот Арда Ѓулер. Членот на Реал Мадрид даде евро гол во 65 минута за водство на неговата селекција од 2-1, мајсторија со која донесе голема радост на сите сонародници вклучувајќи го тука и новинарот Озкан Озтурк.

Тој буквално „експлодираше“ по ремек делото на Арда во Дортмунд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни