Турците го „прекрстија“ Ожеговиќ, Партизан ја елиминира Малатија

FKP-MALATIIJA

Партизан загуби во Турција на гостувањето кај Малатија, но минималниот пораз од 1:0 му одговараше на српскиот тим за пласман во следната рунда на Лига Европа.

Она што во финишот предизвика многу реакции меѓу фудбалските фанови е телопот кој се појави во тв преносот при влегувањето во игра на Огњен Ожеговиќ.

Турската режија го најави како „Fire“ Ожеговиќ, нешто што ретко се гледа на официјални натпревари под капата на УЕФА. Турците „лапнаа“ и една буква од името на Омар Садик.

Facebook Коментари