Поврзете се со нас

Европски првенства

Турција тргнува без класичен напаѓач, Арнаутовиќ најистурен кај Австрија (ФОТО)

Објавено

на

foto:x.com/standardsport

Австрија и Турција ќе се борат за последното место во четвртфиналето на Европското првенство или поточно за билетот кој води на Холандија која денеска рутински се справи со Романија (3-0).

Рангник и Монтела ги испраа почетните состави со тоа што двајцата тренери поради жолти картони не можеа да сметаат на колку играчи како Вимер, Чалханоглу и Акајдин.

Арнаутовиќ ќе биде најистурен кај Австријците, додека Турцијте започнуваат без класичен напаѓач поточно талентираиот Ѓулер би требал да ја има улогата на „лажна деветка“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни