Поврзете се со нас

Франција

Тухел за шансите на Мбапе да настапи против Аталанта: Потребно е…

Објавено

на

Тимот на Пари Сен Жермен вечерва против Лион може да дојде до уште еден Куп трофеј во Франција и на идеален начин да ја заврши оваа кампања во домашните натпреварување што секако би било одлична најава за настапот во ЛШ.

„Светците“ се веќе во четрвтфиналето на елитното натпреварување каде на 12 август ќе се соочат со калчолигашот Аталанта, меч на кој дефинитивно ќе мора да играат без младата ѕвезда Килијан Мбапе и тоа уште еднаш го потврди тренерот Томас Тухел.

-Се уште се надеваме, ама шансите се многу, многу мали. Самиот закрепкува, секој час што минува може да биде важен, иако ќе биде потребно чудо за да го видиме на теренот против Аталанта, -истакна Тухел.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни