Тухел убеден дека Нејмар ќе биде подготвен за дуелот со Борусија

nejmar

Томас Тухел признава дека Нејмар веројтно нема да биде подготвен за средбата против Амиен која ќе се игра викендов, но очекува Бразилецот да биде во составот за мечот од Лигата на шампионите.

ПСЖ гостува кај Борусија Дортмунд во вторник, а германскиот тренер најави дека големата ѕвезда ќе биде во комбинација.

– Без разлика што ќе се случува против Амиен, Нејмар ќе биде во составот против Борусија. Можеби нема да биде во најдобрата форма од пред неколку недели, но ќе ни помогне, сигурен сум во тоа, – истакнал Нејмар.

Facebook Коментари