Поврзете се со нас

Германија

Тухел се појави на првиот тренинг и му удри клоца на играчот кој добива доста критики (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/FCBayern

Томас Тухел утрово се појави во „Зебенер штрасе“ центарот во Минхен и го одработи првиот тренинг како тренер на Баерн, пред кој решил да одржи и мал говор пред фудбалерите кои во моментов ги има на располагање.

Од играчите кои се повикани од репрезентацијата, Тухел денеска можеше да смета само на Жоао Кансело, но во наредните два-три дена ќе му се приклучат и останатите кои имаат обврски.

Германските новинари го споделија видеото од моментот кога Тухел го стартувал тренингот со говор на тревникот, меѓутоа беше споделено и урнебесно видео во кое во прв план е токму тренерот.

Според информациите, Тухел се прикажал во навистина близок и пријателски однос со сите играчи, па за да го загрее и да го натера да трча подобро, му удрил и клоца на Лерој Сане.

Крилниот напаѓач често се наоѓа на удар од јавноста поради неконстантните изданија, па откако го загуби местото во стартниот тим под водство на Нагелсман на последните пет меча, сега ќе добие шанса да го врати со новиот тренер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни