Поврзете се со нас

Свет

„Тројка“ на Костески во вториот полуфинален меч против Зубри

Објавено

на

foto:www.facebook.com/TalentPlzenOfficial

Никола Костески и неговиот Талент Плзен претрпеа пораз од Зубри од 33:30 во вториот полуфинален меч во битката за пехарот во Чешка.

По изедначеното прво полувреме (16-16) домаќините покажаа повеќе по паузатата, беа подобри во клучните моменти и се изборија за триумф со кој сега резултатат е израмнет на 1-1 во оваа пресметка.

Мичкал со десет погодоци го предводеше победникот, додека ветеранот Штехлик беше прв стрелец кај поразените со осум голови.

Македонското крило Костески даде три гола, имаше еден изнуден пенал врз него и две украдени топки.

Третата битка меѓу овие два состави е закажана за 15 април.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни